Chłodnice olejowe i powietrzne

Chłodnice olejowe w układach hydraulicznych zapobiegają niepożądanemu przegrzaniu się cieczy, które mogłoby spowodować uszkodzenie poszczególnych jego podzespołów. W naszej ofercie znajdują się chłodnica powietrzno-olejowe, wodno-olejowe oraz powietrzno-powietrzne wykonane z wysokiej jakości elementów na bazie aluminiowych korpusów, które zapewniają wysoki współczynnik wymiany ciepła oraz relatywnie niedużą wagę. Wentylatory mogą pracować na napięcia 12 i 24V DC oraz 230 i 400V AC, a także mogą być napędzane zewnętrznym silnikiem hydraulicznym lub elektrycznym.

Logo-Ciesse-chlodnice

W standardzie chłodnice są wyposażone w nieregulowany termostat (przełącznik temperatury) oraz by-pass. Na życzenie klienta możemy dostarczyć chłodnicę z regulowanym termostatem.

Serie CSLV oraz CSAV posiadają wbudowany zawór termostatyczny na linii by-pass. Zapewnia on lepsze warunki pracy dla chłodnicy podczas, gdy istnieje ryzyko wystąpienia zbyt wysokich ciśnień (zabezpieczenie przed uszkodzeniem) oraz powoduje, że ciecz będzie omijała chłodnicę (poprzez by-pass) dopóki nie osiągnie temperatury 40 °C (szczególnie przydatne w przypadku kiedy istnieje ryzyko pracy układu w temperaturach ujemnych).

W nagłych przypadkach (awariach) jesteśmy w stanie dostarczyć całą chłodnice lub jej część w krótkim okresie oczekiwania (nawet to 2-3 dni).